Jak se změřit, když chci objednat sukni

Velmi často se mě ptáte, když si chcete objednat hedvábnou sukni, jak se máte změřit. Proto jsem to celé podrobně sepsala.

Potřebuji v podstatě 3 míry.

Obvod boků

Je to to nejširší místo přes zadek. I když je sukně všitá do pružného pásku, tuto míru potřebuji právě k tomu, abyste sukni pohodlně oblékly.

Minimálně takto široká by sukně měla být nohře, pokud ji chcete co nejméně řasenou.
(I když moje zkušenosti ukazují, že přestože je sukně nahoře užší než toto naměřené místo, tak se sukně oblíkne v pohodě. Lidské tělo je pružné a v těchto místech i měkké, takže se to v nejširším místě prostě trochu zmáčkne :-))

Obvod pasu (příp. sníženého pasu)

Většinou se sukně nosí ve sníženém pase. (krátké možná spíš v pase a s užším páskem, cca 6-8 cm) Toto místo – tedy snížený pas – se nachází asi 2-4 cm pod pupíkem, na horních výčnělcích kyčelních kostí.

Potom pas – je nejužší místo kolem břicha nad kyčelními kostmi. Někdo má „pocitový pas“ maličko níž než je nejužší místo, třeba já. V nejužším místě mám asi 75, ale „pocitově“ je tento pas pro mě moc vysoko. Ale někdo to tak má rád, tak prosím zvažte obě možnosti. Pokud budete nosit sukni přímo v pase, změřte pas i snížený pas a napište mi to do objednávky.

Délka sukně

Délkou sukně se rozumí celková délka včetně pásku !!!
Ideálně si na měření délky vezměte boty, které budete k sukni nosit…podpatky, balerínky, cokoliv nosíte nebo jim podobné botky. Změříte se v podstatě od pasu nebo od sníženého pasu (tedy od místa, kde budete chtít sukni nosit) po zem nebo po kotníky, záleží, jakou délku máte ráda a jak budete sukni nosit.

Délku prosím změřte ideálně od pasu přes bok dolů.

Taky bych ráda zdůraznila, že zkrátit se dá sukně (většinou) vždycky. Naopak prodloužit už je to problém. Proto mějte tuto okolnost na paměti a raději 1-2cm přidejte (v tomto případě to není škoda materiálu). Pružný pásek má na výšku většinou přibližně 11 cm. Samozřejmě může být na přání vyšší nebo nižší.

Taky je lepší, když vám s měřením délky někdo pomůže, je to jednodušší.
Nebo si vezměte na pomoc nějakou starší sukni, která odpovídá vašim představám nebo klidně i nějakou látku nebo ubrus, kterým  „sukni“ nasimulujete.

dlouhá letní hedvábná sukně

Měření podle jiné sukně

Tuto míru můžete zadat v případě, že už máte nějakou sukni, podle které chcete pásek ušít. Jen podotýkám, že úplety jsou různě pružné, což u svých výrobků zohledňuji.

Úpletový pásek

Pásek je zhotoven z pevnějšího bavlněného úpletu s podílem elastanu, takže se přizpůsobí, ale zároveň pěkně drží a zakryje nějaké naše „nechtěnosti“ na bříšku. Výška pásku je cca 11 cm, nebo dle přání. Pokud máte větší objem přes boky a nechcete, aby vás sukně příliš rozšiřovala, je lepší pásek udělat o něco vyšší, tedy např. cca 13 cm, s tím mám dobré zkušenosti a zákaznice si to často přejí. Ale proti gustu žádný dišputát, samozřejmě záleží na každé z vás.

V případě, že je sukně do pasu, na zájkladě mých zkušeností a přání zákaznic je lepší udělat pásek o něco nižší, tak 6-8 cm.

Tak hurá do toho, už vím jak se změřit a zbývá vybrat barvu a objednat!
Možná pořád nevíte a rády byste se o hedvábí nejdřív něco dozvěděly. Říkáte si, je to moc peněz a já nevím, jestli mi to za to stojí. Upřímně, chápu vás! Taky si velmi rozmýšlím, když mám dát za nějakou věc pár tisíc. Zkoumám to ze všechn stran a zjišťuju si o dané věci co nejvíc detailů. A možná právě tady i vám pomůžou nějaké informace navíc>>>

Je nadšená tvůrkyně hedvábných kousků do vašich skříní. Dělá svět barevnější a obléká ženy do hedvábí. Dostala do vínku velký DAR. Má citlivý radar na vnímání barev. Prožívá barvy každou buňkou svého těla.

Barvy ji dokážou rozvášnit. Této vášni pouští uzdu při práci s hedvábím i na plátně. Do každého výrobku se otiskne kousíček tvůrce, kousek jeho duše. Tento originální otisk najdete v každém jejím výrobku. Umírá ve výtvarných potřebách a ateliér je jejím "obývacím pokojem" ♥
Komentáře