DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ ! Na e-shopu se vyskytly technické potíže a nelze dokončit objednávku!
Pokud  jste si vybrali nějaký hedvábný výrobek, prosím napište mi nebo zavolejte.

 mail: lada@zenavhedvabi.cz,    tel.: 776 64 11 02 .   Děkuji a omlouvám se za komplikace.

Nechci tu hedvábnou sukni, je moc choulostivá!

Bože! To je krása! Tak ráda bych si takovou sukni pořídila… Ale asi si ji nekoupím, já bych to určitě hned někde zatrhla nebo by mi to potrhala má zvěř! (prohlásila jednou maminka několika dětí…)

Možná vás taky něco takového napadlo…

Máte tři nebo čtyři děti (no i jedno někdy bohatě stačí), takže si to s těma mrňatama prostě nevezmete na triko. To byste si dala, takovou jemnou prácičku a materiál…aby vám to nezničily!!

Anebo se jen prostě obáváte, že je to moc tenké, jemné a může se to lehce zatrhnout.

Před několika lety jsem bydlela s přítelem, který měl dvě malé dcerky – divošky. Té mladší jsem na narozeniny (nebo na vánoce, už nevím) ušila hedvábné šatičky. Takový zástěrkový střih, chtěla jsem, aby byly celkem jednoduché.

Ale udělala jsem je z kvalitnějšího materiálu, který používám na luxusnější šály, z hedvábného Twillu.

Samozřejmě, že byla nadšená a prakticky je ze sebe nesundala. Myslím, že ty první dny v nich dokonce i spala 🙂 A na konto tohoto článku nutno říct, že je tedy roozhodně NEŠETŘILA !

Nosila je pořád, i na doma a na hraní.

A to i tehdy, když náhodou přijeli na návštěvu známí od přítele, kteří měli dva kluky – divochy zhruba ve stejném věku. Rozmezí cca 6 – 11. Takoví „4 z tanku a pes“ a to doslova. Kluci byli dost divocí, takže holky pochopitelně nenechali chvíli na pokoji. Mnohé si to jistě umíte představit…

Ano, přesně tohle jsou ony dívčí šatičky

A taky si asi umíte představit ten fyzický nápor na oné hedvábné šatičky. Přesto i po delším používání jsem – až na pár flíčků (asi od jídla nebo zvířátek, ti známí měli kočky a králíčky) – nenašla žádné vážnější „újmy na zdraví“.

Chtěla bych vás proto vyvést z omylu…

Hedvábí je naprosto přírodní materiál. Řadí se sice mezi nejluxusnější materiály na světě a to nejen díky svému vzhledu. Kromě toho, že přírodní hedvábí má mimořádné složení, absahuje například proteiny a aminokyseliny. Podoně je na tom i lidská  kůže, je proto vhodné i pro velmi jemnou a citlivou pokožku. Ideální i pro miminka.

Hedvábí má taky jedinečné termoregulační vlastnosti. V létě nám hedvábné šály poskytnou chladivý efekt, naopak v zimě nebo chladu dokážou zahřát. Je vzdušné a má také obrovskou absorpční schopnost. Dokáže absorbovat vlhkost až do 1/3 své vlastní váhy!! Což je ještě více než u ovčí vlny.

Hedvábí je zároveň nejpevnější a nejpružnější textilní surovina.

Díky svým vlastnostem se využívá nejen v módním a zdravotním průmyslu, ale díky jeho všestrannosti a pevnosti je využíván také v různých technologických odvětvích.

Takže shrnutí…

♥  Hedvábí je poměrně pevné, i když je jemné a tenké. Hned tak se vám nezatrhne (nemluvíme tady ale např. o šifonu)

♥  Svoji hedvábnou sukni nosím někdy i na doma, je mi to moc příjemné a za tu dobu nevykazuje žádné známky výraznějšího poškození. Jinými slovy, je skoro furt stejná 🙂

♥  Samozřejmě, nebudu v takové sukni sekat dřevo. Nebo třeba vařit, i když to by šlo, ale…raději ne, znám se! Znám ale jednu ženu, která hedvábnou sukni nosí i do lesa.

♥  Pro někoho luxus, pro jiného radost nebo praktická záležitost.


P.S.: A víte, jak poznáte pravé hedvábí?

Možná pořád nevíte a rády byste se o hedvábí dozvěděly něco víc. Říkáte si, je to moc peněz a já nevím, jestli mi to za to stojí. Upřímně, chápu vás! Taky si velmi rozmýšlím, když mám dát za nějakou věc pár tisíc. Zkoumám to ze všechn stran a zjišťuju si o dané věci co nejvíc detailů. A možná právě tady i vám pomůžou nějaké informace navíc>>>

Je nadšená tvůrkyně hedvábných kousků do vašich skříní. Dělá svět barevnější a obléká ženy do hedvábí. Dostala do vínku velký DAR. Má citlivý radar na vnímání barev. Prožívá barvy každou buňkou svého těla.

Barvy ji dokážou rozvášnit. Této vášni pouští uzdu při práci s hedvábím i na plátně. Do každého výrobku se otiskne kousíček tvůrce, kousek jeho duše. Tento originální otisk najdete v každém jejím výrobku. Umírá ve výtvarných potřebách a ateliér je jejím "obývacím pokojem" ♥
Komentáře